15 sposobów na szybszą utratę wagi dzięki ćwiczeniom

image

Jak przyspieszyć metabolizm i w pełni wykorzystać treningi? Każdy fanatyczny sportowiec wymieni setki powodów, dla których każdy powinien ćwiczyć. Jeśli utrata wagi znajduje się na szczycie Twojej listy powodów, musisz pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że Twoje cele związane z odchudzaniem staną się o wiele bliższe rzeczywistości. Oto 15 praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać treningi.

Dodaj cardio dla utraty wagi

Najlepszym przyjacielem każdego, kto chce schudnąć, jest każda czynność, podczas której można rozmawiać, ale nie jest się w stanie prowadzić długiej konwersacji. Większość ludzi jest w stanie wytrzymać aktywność aerobową wystarczająco długo, aby spalić więcej kalorii niż w przypadku ćwiczeń siłowych lub beztlenowych. Jeśli więc Twoim celem jest szybka redukcja tkanki tłuszczowej, trenerzy zalecają, by 60% czasu przeznaczonego na trening poświęcić na ćwiczenia cardio, a 40% na inne aktywności.

jogging

Trenuj ciężej

Naukowo udowodniono, że ćwiczenia o wysokiej intensywności zwiększają metabolizm. Dlatego w dążeniu do zrzucenia zbędnych kilogramów przyjmij zasadę: jeśli możesz przyspieszyć lub wykonać bardziej energiczne ćwiczenia podczas treningu, czas to zrobić.

Naprzemiennie wykonuj rożne rodzaje aktywności

Za każdym razem, gdy zmieniasz rodzaj treningu, Twoje ciało musi się dostosować, co w tym przypadku jest tylko zaletą. Im trudniejsze zadanie stawiasz swojemu organizmowi, tym więcej kalorii będzie potrzebował, aby je wykonać.,

ćwiczenia

Nie bój się trenować z ciężarami

Wiadomo, że trening siłowy nie zawsze spala tłuszcz. Jednak rezygnacja z nich podczas odchudzania jest wielkim błędem. Mięśnie, które pracują z ciężarkami, utrzymują ciało w dobrej kondycji i wyglądają na bardziej wyrzeźbione, gdy ukrywający je tłuszcz w końcu zniknie.

Wykorzystaj swój pełny potencjał

Uczucie pieczenia w nogach po serii wypustów oznacza, że osiągnęliśmy swój limit, pracowaliśmy na 100 procent i spaliliśmy maksymalną ilość kalorii. I to jest nasz cel.

ćwiczenia

Przeplataj treningi pomiędzy grupami mięśniowymi

Dzięki naprzemiennym ćwiczeniom poszczególnych grup mięśniowych można utrzymać wysoką intensywność treningu przez cały czas jego trwania. W ten sposób podczas pracy nad mięśniami brzucha nogi mogą odpocząć i przygotować się do kolejnej serii ćwiczeń.

Rozgrzewaj dobrze mięśnie

Lekarze i trenerzy zawsze mówią o tym, jak ważna jest rozgrzewka przed treningiem. Trudno się nie zgodzić z ich argumentacją: szybki początek aktywności obciąża mięśnie rdzenia, czego można uniknąć, poświęcając zaledwie 10 minut na proste ćwiczenia, które jednocześnie zwiększą ilość spalonych kalorii.

rozciąganie

Nie próbuj wydłużać czasu treningu

Łatwo jest pomyśleć, że podwojenie czasu spędzonego na siłowni nie przyniesie długotrwałych rezultatów. W rzeczywistości maksymalny zalecany czas treningu wynosi 1 godzinę i 15 minut. Jeśli ją przekroczysz, przygotuj się na bezsenność, zmęczenie i kontuzje, które tylko spowolnią proces odchudzania.

Urozmaicaj swoje treningi

Wykonywanie tego samego rodzaju ćwiczeń dzień po dniu przyzwyczai Cię do nich i zmniejszy efektywność treningu. Przynajmniej staraj się zmieniać kolejność ćwiczeń, dodawać nowe i urozmaicać swój arsenał fitness.

fitness

Wykonuj trening interwałowy o wysokiej intensywności raz lub dwa razy w tygodniu

Efekt treningu interwałowego o wysokiej intensywności jest imponujący - przyspiesza on metabolizm nawet na 8 dni. Wykonywanie ich codziennie nie ma sensu - organizm po prostu nie ma czasu na regenerację. Idealna częstotliwość to raz lub dwa razy w tygodniu.

Naprzemienny trening w pomieszczeniu i na świeżym powietrzu

Zmiana otoczenia podczas treningu dezorientuje organizm. Działa to tak samo jak naprzemienne wykonywanie różnych ćwiczeń - organizm potrzebuje więcej kalorii, aby przystosować się do nowego środowiska. Dlatego trenerzy zalecają wychodzenie z siłowni na zewnątrz tak często, jak tylko pozwala na to pogoda.

trening na świeżym powietrzu

Przemyśl swoją dietę

Eksperci nadal nie są zgodni co do tego, czy należy jeść przed treningiem, czy nie. Z jednej strony, zestresowany organizm na pusty żołądek może czuć się słabo. W konsekwencji możesz nie mieć wystarczająco dużo energii, aby w pełni wykonać cały zestaw ćwiczeń. Z drugiej strony, nie należy jeść zbyt dużo przed wyjściem na siłownię, ponieważ przyjmiemy więcej kalorii niż spalimy na maszynach. Ideałem jest słuchanie swojego ciała - jeśli organizm sygnalizuje, że jest głodny, dobrze jest coś przekąsić, ale celowe napełnianie żołądka przed wyjściem na siłownię zredukuje wyniki do zera.

Pij wodę małymi łykami

Podczas treningu tlen jest wydalany z organizmu. Woda, która tlen zawiera, zapewnia intensywny trening i pomaga organizmowi wypłukiwać tłuszcz przez układ limfatyczny. Należy pamiętać aby codziennie pić odpowiednią ilość wody.

woda

Ułóż odpowiednią listę odtwarzania

Rytm utworów odtwarzanych w słuchawkach podczas treningu będzie dyktował tempo, w jakim wykonujesz ćwiczenia. Idealna playlista treningowa powinna zawierać utwory o szybszym i wolniejszym tempie, co zmusi Twój organizm do ciągłego dostosowywania się do nowego tempa.

Zapomnij o ciągłym ważeniu się

Mówiąc o odchudzaniu, wiele osób ma na myśli pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nie da się nie zauważyć, że masa mięśniowa przeważa nad tłuszczową, więc jeśli ćwiczyłeś zbyt intensywnie i nadal przybierasz na wadze, nie oznacza to, że twoje wysiłki poszły na marne. Najlepszym punktem odniesienia w walce o idealną sylwetkę jest zmiana objętości ciała, dlatego zamiast wagi, zaprzyjaźnij się z taśmą mierniczą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz